Barzani’den çözüme destek

Barzani’den çözüme destek

Irak Kürdistan Federal Bölge Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'deki 'Çözüm süreci'nin devam ederek sonuca ulaşmasını umut ettiklerini, bu konuda üzerlerine düşen görev varsa yapacaklarını söyledi.Kurdistan TV'nin haberine göre, Dohuk'tan Zaho İlçesi'ne gelen Barzani, 21 Eylül’de yap

Irak Kürdistan Federal Bölge Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'deki 'Çözüm süreci'nin devam ederek sonuca ulaşmasını umut ettiklerini, bu konuda üzerlerine düşen görev varsa yapacaklarını söyledi.
Kurdistan TV'nin haberine göre, Dohuk'tan Zaho İlçesi'ne gelen Barzani, 21 Eylül’de yapılacak seçimlerin Kürdistan Bölgesi için çok önemli olduğunu belirterek, oy kullanma çağrısında bulundu. Barzani, Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların her zaman diyalog ve Anayasa çerçevesinde çözümlenmesi taraftarı olduklarını ve tavırlarının bu konu da devam edeceğini söyledi. Türkiye'de başlatılan çözüm sürecine de değinen Barzani, sürecin devam ederek sonuca ulaşmasını umut ettiklerini anlattı. Barzani, "Türkiye'deki Kürt Sorunu Çözüm Süreci'nin barışçıl bir yol ile çözüme kavuşturulması için elimizden ne gelirse yapacağız" diye konuştu.
Cumartesi günü yapılan 105 üyeli Kürdistan Parlamentosu seçimlerde Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtsver Birliği ve 'Goran' listesi çekişirken, 'Azınlık' sayılan Türkmen ve diğer din, etnik gruplar için toplam 5 üyelik kontenjanı bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net