18 Eylül 2013 22:08

67 mülteci ölümden döndü

İstanbul'dan Romanya'ya gitmek üzere bindikleri teknenin bilinmeyen bir nedenle Riva Sahili'nde karaya vurması nedeniyle 67 mülteci ölümden döndü.İstanbul'dan Romanya'ya 67 mülteciyi götürmek isteyen tekne karaya vurulmuş halde bulundu. Edinilen bilgilere göre, Club Ada isimli tekne Kilyos Kumköy'den aldığ

67 mülteci ölümden döndü

Paylaş

İstanbul'dan Romanya'ya gitmek üzere bindikleri teknenin bilinmeyen bir nedenle Riva Sahili'nde karaya vurması nedeniyle 67 mülteci ölümden döndü.

İstanbul'dan Romanya'ya 67 mülteciyi götürmek isteyen tekne karaya vurulmuş halde bulundu. Edinilen bilgilere göre, Club Ada isimli tekne Kilyos Kumköy'den aldığı 67 mülteciyi Romanya'ya götürmek üzere öğlen saatlerinde hareket etti. Bir süre seyreden tekne daha sonra bilinmeyen bir nedenle karaya doğru sürüklenmeye başladı. Teknede bulunanlar, yakınlarını arayarak yardım istedi. İhbar üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri, arama çalışması başlattı. 5 saat kadar süren aramaların ardından, tekneye Riva Sahili'ne karaya vurulmuş halde ulaşıldı. 67 mülteci jandarma tarafından karakola götürülürken, mültecileri götürmeye çalışan organizatörler ise, olaydan sonra kaçarak kayıplara karıştığı belirtildi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

İşçi alacakları ikinci sıraya kondu

SONRAKİ HABER

CHP Kuşadası ilçe yönetimi görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa