18 Eylül 2013 10:31

ABD'den helikopter açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, Türkiye'nin, sınır ihlali yaptığı açıklanan Suriye helikopterini savaş uçakları ile vurarak düşürmesine ilişkin olarak, Türkiye'nin angajman kuralları konusunda tamamen şeffaf olduğunu söyledi.Günlük basın toplantısında bir soruyu yanıtlayan Psaki, konuy

ABD'den helikopter açıklaması!
Paylaş

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, Türkiye'nin, sınır ihlali yaptığı açıklanan Suriye helikopterini savaş uçakları ile vurarak düşürmesine ilişkin olarak, Türkiye'nin angajman kuralları konusunda tamamen şeffaf olduğunu söyledi.

Günlük basın toplantısında bir soruyu yanıtlayan Psaki, konuyu yakından izlediklerini ve Türk yetkililer ile yakın temasta olduklarını belirtti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, 'Biliyorsunuz, Türkiye dost ve NATO müttefiki bir ülke. Türkiye'nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne taahhüdümüz var. Türkiye'nin angajman kuralları konusunda tamamen şeffaf davrandığının farkındayız. Suriye'nin geçen yıl Türk uçağını düşürmesinden bu yana angajman kuralları devrede. Türkiye, Suriye askeri helikopteri Türk hava sahasını ihlal ettikten ve Türk yetkililerinin yinelenen uyarılara aldırış edilmemesinden sonra ateş açıldığını da belirtti' diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Drogba taburcu edildi

SONRAKİ HABER

2 yıl sonra 10 cenaze ailelerine teslim edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa