Dayanışmazsak kazanamayız

Dayanışmazsak kazanamayız

EMEK Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun İstanbul’daki bağımsız milletvekili adaylarına destek vermek için dayanışma yemeği düzenleyen avukatlar, mühendisler ve muhasebeciler seslenen Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Güven Gerçek, “Buradaki arkadaşlardan beklenen sadece dayanışma değil işin öznesi olmalarıdır&rdqu

EMEK Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun İstanbul’daki bağımsız milletvekili adaylarına destek vermek için dayanışma yemeği düzenleyen avukatlar, mühendisler ve muhasebeciler seslenen Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Güven Gerçek, “Buradaki arkadaşlardan beklenen sadece dayanışma değil işin öznesi olmalarıdır” dedi.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Levent Tüzel, AKP ve onun gibi düzen partileri karşısında, çocukların ve bütün ülkede yaşayan halkların geleceğini temsil eden, eşitliği, barışı, kardeşliği, özgürlüğü temsil eden Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun güçleri olduğunu ifade etti. Tüzel, “Bugün bu blok içinde adı sayılmayan bir çok sosyalist güç, devrimci çevre, demokratı, aydını, sendikacısı yine bizlerle birlikte bu müacadelenin içinde yer alacak” dedi.  

Dink ailesinin avukatı Fethiye Çetin ise “1915’in, 1938’lerinin, 12 Eylüllerin, 12 Martların, Çorumların, 1 Mayısların, Sivasların mağdurları ve çocukları olarak dayanışmak zorundayız. Eğer dayanışmazsak kazanamayız” diye konuştu.

İHD eski Başkanı Ercan Kanar’da blokun desteklenmesi gerektiğini söyledi. Dayanışma yemek Adile Yadırgı ve Oğuz Bozkuş’un müzik dinletisi ile devam etti. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net