Hakkari

Fotoğraf: Evrensel

Hakkari'de protestoya müdahale

Hakkari'de, AKP hükümetinin "demokratik çözüm süreci"nde adım atmamasını protesto eden gençler ile polis arasında yaşanan çatışmalar, gece geç saatlere kadar devam etti.Hakkari'de gençler, PKK Lideri Abdullah Öcalan tarafından başlatılan "çözüm süreci"nde AKP hü

Hakkari'de, AKP hükümetinin "demokratik çözüm süreci"nde adım atmamasını protesto eden gençler ile polis arasında yaşanan çatışmalar, gece geç saatlere kadar devam etti.

Hakkari'de gençler, PKK Lideri Abdullah Öcalan tarafından başlatılan "çözüm süreci"nde AKP hükümetinin adım atmamasını protesto etti. Hakkari'nin Medrese ve Biçer mahallelerinde biraraya gelen gençler, yollara barikat kurarak PKK lehine slogan attı. Bir süre sonra mahalleye zırhlı araçlarla gelen polisler, gaz bombalarıyla gruba müdahale etti. Gençler de polise taşlarla karşılık verdi. Uzun süre devam eden çatışmalar Kıran, Berçelan ve Pehlivan mahallelerine de yayıldı. Buralarda da yollara barikat kuran gençler, "Selam selam İmralı'ya bin selam", "Bijî Serok Apo" sloganları atarak, yoldan geçen araçlarda kontroller yaptı. Gençlere tazyikli su, gaz bombası ve plastik mermiyle müdahale eden polislerle, gençler arasında yaşanan çatışmalar geç saatlere kadar devam etti. (HAKKARİ)

www.evrensel.net