13 Eğitim Senli

13 Eğitim Senli'ye Gezi soruşturması

Gezi eylemlerine katılanlara yönelik cadı avı sürüyor. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Sen yönetici ve üyeleri hakkında, “Gezi eylemlerine katıldıkları” gerekçesiyle soruşturma başlattı. Hakkında soruşturma başlatılan 7 şube yöneticisi ve 6 üye ifade vermek üzere İsmet İnönü İl

Volkan Pekal

Gazetemize konuşan Eğitim Sen Şube Yöneticisi Orhan Alıcı, yöneticisi olduğu sendikanın kararlarına uyarak eylemlere katıldığını, herkesin özgür iradesiyle bu eylemlere katılabileceğini ifade ederek, “Kimse anayasal hakkımızı engelleyemez” şeklinde konuştu. Eğitim Sen üyesi Mehmet Akarsubaşı da ifadesinde, Gezi eylemlerinin taleplerinin kendi taleplerinden ayrı olmadığını, milyonlarca insan sokaktayken taleplerinin görmezden gelinemeyeceğini söylediğini aktardı. Akarsubaşı, uluslararası sözleşmeler ve Anayasa’dan doğan haklarını kullandıklarını belirtti.

Hakkında soruşturma açılan Eğitim Sen’lilerin isimleri ise şöyle: Şube Başkanı Kamuran Karaca ve Şube Yöneticileri, Halil Kara, Orhan Alıcı, Yalçın Alçiçek, Esra Arslan Kösele, Abdullah Yalçın, Ahmet Karagöz; üyeler, Mehmet Akarsubaşı, Mehmet Rüştü Şatır, Birol Satar, Münir Korkmaz, Kenan Kalkan ve Ayhan Topal. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net