Sedat Selim Ay’ın gazetemize açtığı dava ertelendi

Sedat Selim Ay’ın gazetemize açtığı dava ertelendi

TERÖRLE Mücadeleden sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanan Sedat Selim Ay’ın gazetemiz Evrensel, Marksist.org ve t24 internet haber sitelerine karşı ‘hakaret ve iftira’ iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması görüldü.Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı 12. Asliye Ceza

TERÖRLE Mücadeleden sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanan Sedat Selim Ay’ın gazetemiz Evrensel, Marksist.org ve t24 internet haber sitelerine karşı ‘hakaret ve iftira’ iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması görüldü.
Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı 12. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşma, dosyayla ilgili belgelerin sunulması ve savunmaların tamamlanması için 30 Ocak 2014 tarihine erteledi.
Sedat Selim Ay, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanınca birçok kişi bu atamayı protesto etmişti. Gazetemiz de bu eylemlere yer vermişti. Ay bu nedenle gazetemiz hakkında ‘hakaret ve iftira’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı söz konusu suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı vermişti. Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı’nın takipsizlik kararının usul ve yasaya uygun olduğu yönünden görüş bildirmesine ve  mahkeme heyetinin bir üyesinin de aynı doğrultuda karşı oy kullanmasına rağmen, kararı kaldırılmış ve gazetemize dava açılmıştı.
(MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net