Makine Mühendislerinden bahar türküleri

Makine Mühendislerinden bahar türküleri

“BAHARIN Türkülerinde Buluşalım” diyen  Makine Mühendisleri Odası üyeleri ve çalışanlarından oluşan 25 kişilik koro, iki bölümlük konserle Ankaralıyla buluşacak. Türkiye’nin birçok yöresine ait 23 parçayı seslendirecek olan koroyu Şef Kenan Şahbudak yönetiyor.Sunucusu aynı zamanda so

“BAHARIN Türkülerinde Buluşalım” diyen  Makine Mühendisleri Odası üyeleri ve çalışanlarından oluşan 25 kişilik koro, iki bölümlük konserle Ankaralıyla buluşacak. Türkiye’nin birçok yöresine ait 23 parçayı seslendirecek olan koroyu Şef Kenan Şahbudak yönetiyor.

Sunucusu aynı zamanda solistlerinden birisi olan Günay Kahraman, MMO Ankara Şube’nin desteğiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Her yıl biri açık hava konseri olmak üzere 2-3 konser verdiklerini ifade eden Kahraman,  MMO’nun hatıra ormanının bulunduğu Hasanoğlan’da da bir şenlik yaptıklarını ifade etti. Tüm konserlerini “Umudun Türküleri”, “Yeni Yılın türküleri” gibi isimlerle adlandırdıklarını belirten Kahraman, bu konserlerine de “Baharın Türküleri” adını verdiklerini ifade etti.

“Baharın Türkülerinde Buluşalım” konseri bugün saat 19.30’da Devlet Tiyatroları Şinasi Sahnesi’de dinleyicilerle buluşacak. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net