İran

İran'da 2 Kürt katledildi

İran'ın Kürt bölgesinde yayın yapan Kurdpa sitesinin geçtiği habere göre, İran devlet güçlerinin biri işkence de olmak üzere iki Kürt'ü katlettiği ve 4 Kürt'ün de idam cezasına çarptırıldığı belirtildi. Tahran Belediyesi'nin Fazıl Fettahi'nin cenazesini ailesine haber vermeden defnettiği kaydedi

İran'ın Kürt bölgesinde yayın yapan Kurdpa sitesinin geçtiği habere göre, İran devlet güçlerinin biri işkence de olmak üzere iki Kürt'ü katlettiği ve 4 Kürt'ün de idam cezasına çarptırıldığı belirtildi. Tahran Belediyesi'nin Fazıl Fettahi'nin cenazesini ailesine haber vermeden defnettiği kaydedildi. İranlı yetkililerin Pawe şehri nüfusuna kayıtlı Fettahi'in ölüm haberini ailesine bildirdiği aktarıldı.

Selmas kentinde Pazartesi günü arabasıyla Selmas'tan Kabik köyüne giden 35 yaşındaki Semend Cihangir'i yolda kontrol noktası kuran İran Devrim Muhafızları tarafından herhangi bir uyarı yapılmadan vurularak öldürüldüğü kaydedildi.

Tahran İnkılap Mahkemeleri ise, Kerec kentindeki Qizilhesar Cezaevi'nde bulunan Hamid Ehmedi, Cemşid Dehqani, Cihangir Dehqanî ve Kemal Melayi'ye idam cezası verdiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net