12 Eylül 2013 18:03

Esenyurt’ta uyuşturucuya karşı kampanya başlatıldı

Esenyurt’a bağlı mahallelerin muhtarları ve dernek başkanları uyuşturucuya karşı kampanya başlattı.Kampanyaya ilişkin basın açıklaması yapan muhtarlar adına basın açıklamasını okuyan Talatpaşa Mahalle Muhtarı Mehmet Hisar, madde bağımlılarının ve ailelerinin şikayetleri üzerine toplantılar yaptıklarını belirtti. Uyuşturucuya, mahallele

Esenyurt’ta uyuşturucuya karşı kampanya başlatıldı

Paylaş
Duygu Yalçıner

Kampanyaya ilişkin basın açıklaması yapan muhtarlar adına basın açıklamasını okuyan Talatpaşa Mahalle Muhtarı Mehmet Hisar, madde bağımlılarının ve ailelerinin şikayetleri üzerine toplantılar yaptıklarını belirtti. Uyuşturucuya, mahallelerdeki parklarda, sokak başlarında ve okul önlerinde rahatça ulaşılabildiğini dile getiren Hisar, emniyet tarafından gerekli önlemlerin alınmasını istedi. Esenyurt’ta bulunan derneklerle ortak yürütülecek bir mücadeleden daha iyi bir sonuç çıkacağına dikkat çeken Hisar, “Sadece dernekler ve kitle örgütleri değil, resmi kurumların da bu konuda duyarlı olduklarını biliyoruz. Yeni atanan kaymakamımız Ekrem İnci’yi ziyaret ettik. Esenyurt Belediyesinin uyuşturucu ile mücadelede bağımlı olan çocukların tedavi edilmesine yönelik çalışmaların olduğunu biliyoruz. Ama bu illete çocukların bulaşmaması için herhangi bir çalışmanın olmadığını görüyoruz” dedi.
Uyuşturucu kullanımının ilkokul çağındaki çocuklara kadar indiğini vurgulayan Hisar, “Madde bağımlılarının tedavisi için Esenyurt ilçemizdeki hastanemizde bir AMATEM bölümü açılması gerekli olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca uyuşturucu dağıtımının önü kesilmelidir. Esenyurt’taki tüm kurum ve kuruluşların bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bayram Oteli davasının karar duruşması ertelendi

SONRAKİ HABER

Hükümete salon veren ODTÜ, evrim konferansına bahane üretti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa