Ücretlerini isteyen 126 işçi işten çıkarıldı

Ücretlerini isteyen 126 işçi işten çıkarıldı

Urfa'da Suruç Ovası'nı sulayacak olan proje kapsamında Suruç tüneli ve kanal yapım çalışmalarını üstlenen İlci İnşaat A.Ş, 4 aylık birikmiş maaşlarını isteyen 126 işçiyi işten çıkardı. Tünel işinde çalışan 150 işçiden biri olan Avni Baz, 4 aydır maaş alamadıklarını, bu yüzdende son 3 g&uum

Urfa'da Suruç Ovası'nı sulayacak olan proje kapsamında Suruç tüneli ve kanal yapım çalışmalarını üstlenen İlci İnşaat A.Ş, 4 aylık birikmiş maaşlarını isteyen 126 işçiyi işten çıkardı. Tünel işinde çalışan 150 işçiden biri olan Avni Baz, 4 aydır maaş alamadıklarını, bu yüzdende son 3 gündür işbaşı yapmayıp grev yaptıklarını belirtti. Firmanın Genel Koordinatörü Mahmut Temel'in "Para yok işinize dönün" dediğini ifade eden Baz, "İşbaşı yapmadık. Hakkımız olan parayı istedik. 126 arkadaşımızın çıkışı verildi. Güvenliklerini alması içinde grev yaptığımız Büyük Han (Çarmelik) köyü civarındaki tünel ağzına asker yığdılar" dedi.

İşçiler haklarını alana ve işe geri dönene kadar eylemlerini devam ettireceklerini belirtirken, aynı firma geçtiğimiz günlerde kanal işçileri ile de maaş geciktirme konusunda sorun yaşamıştı. (Urfa/DİHA)

www.evrensel.net