Botella: Daha da olimpiyata aday olmam

Botella: Daha da olimpiyata aday olmam

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na aday kentlerden Madrid’de ilk turda elenmenin yankıları sürüyor.Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te sonuçları duyan İspanya Olimpiyat Heyeti’ne (COE), “üçüncü başarısızlıktan sonra artık Olimpiyat isteğinin askıya alınması gerektiği” düşünces

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na aday kentlerden Madrid’de ilk turda elenmenin yankıları sürüyor.
Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te sonuçları duyan İspanya Olimpiyat Heyeti’ne (COE), “üçüncü başarısızlıktan sonra artık Olimpiyat isteğinin askıya alınması gerektiği” düşüncesi hakim oldu.
İspanyol gazetecilerin, yeniden aday olma meselesini sordukları Madrid Belediye Başkanı Ana Botella’nın “Düşünmüyorum bile” cevabını verdiği kaydedildi.
“Bu papa seçimlerinden bile kötü.” diyen Botella, İspanyol heyetinin derin bir hayal kırıklığı yaşadığı ve 2024 Olimpiyatları için Paris, Roma ve Berlin gibi şehirlerle yarışma taraftarı olmadığı belirtiliyor.

OLİMPİYAT HEYETİ BAŞKANI: ÇOK DÜŞÜNMEK LAZIM

İspanya Olimpik Komitesi Başkanı Alejandro Blanco ise Madrid Havalimanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, “Üç kez art arda başarısızlıktan sonra çok düşünmek lazım” dedi.
En iyi projenin kaybettiğinin altını çizen Blanco, elenmelerinin hiçbir mantıklı açıklamasının olmadığını ifade etti.
Alejandro Blanco, kapalı oylamada her şeyin olabileceğini belirterek, Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyelerinin kendisini “hayal kırıklığına uğrattığını” ancak “ihanete uğradığı” düşüncesinde olmadığını söyledi. (Madrid/CİHAN)

www.evrensel.net