Birdal: Ankara’ya barış kanalı açacağız

Birdal: Ankara’ya barış kanalı açacağız

GAZİANTEP Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku Bağımsız Milletvekili Adayı Akın Birdal’ın seçim çalışmaları aralıksız devam ediyor. İlçe, köy, esnaf ziyaretleri yanı sıra halk toplantıları yapan Birdal dün Gaziantep Üniversitesi öğrencileriyle alternatif bahar şenliğinde buluştu.Dün Blok bileşenleriyle birli

Dün Blok bileşenleriyle birlikte İslâhiye İlçesinde şehir turu yaparak halkı selamlayan ve gittiği Altınüzüm Beldesi’nde yüzlerce kişi tarafından karşılanan Birdal, burada yaptığı konuşmada Başbakan’ın Kanalİstanbul projesini hatırlatarak, “Uluslararası tekelin ihtiyacına yarayacak kanallar açma. Açabiliyorsan emeğin, barış, kardeşliğini tıkanmış kanalını aç. Biz Amed’den Ankara’ya kanal açacağız” dedi.

ALTINÜZÜMLÜLER AKP’YE ÖFKELİ

Altınüzüm Beldesi’nde gazetemize konuşan vatandaşlardan Osman Yaşar adlı çiftçi, çiftinin akaryakıt sorunu olduğunu, hükümetin başa gelmesinden sonra akaryakıtın 4–5 kat arttığını belirtti. Artık bu duruma dur denmesi gerektiğini söyleyen Yaşar, milletin artık bu kadar zammı kaldıramadığını, akaryakıtın, gübrenin çok pahalı olduğunu belirterek, “3–4 kilo buğday satacaksın da 1 kilo gübre alacaksın. 7–8 kilo buğday satacaksın da 1 litreye yakın akaryakıt alacaksın. Bu hiçbir ülkede böyle değildir” diye konuştu. AKP’nin bu seçimlerde silinmesini gerektiğini söyleyen bir başka vatandaş ise sağlıklı, dürüst, demokratik bir yaşam istediklerini belirtti. Ferman Yaman adlı bir vatandaş ise Kürtlerin ve Kürtçenin önündeki bütün engellerin kaldırılmasını istediğini söyledi. İhsan Nuri Demir adlı vatandaş ise hamallık yaptığını ancak işe bulamadığını dikkat çekerek işsizlik sorunun çözülmesi gerektiği söyledi.

BİRDAL ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Gün boyu ziyaretler yapan Birdal, Kayaönü mahallesinde Salı Pazarı’nı, Eruhlular ve Pervarililer Derneğini ziyaret ederek ve desteklerini istedi. Akşam saatlerinde ise Gaziantep Üniversitesi Öğrencilerinin Alternatif bahar şenliklerine katılanan Birdal, burada öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Burada öğrencilere seslenen Birdal, polis kurşunuyla yaşamını yitiren Aydın Erdem, Şerzan Kurt, Halil İbrahim Oruç’u da andı. Birdal’ın konuşmasının ardından şenlik tiyatro gösterimi ve müzik dinletisiyle son buldu. Ardından Birdal ve beraberindekiler Eyüpbaba ve Çağlayan Mahallelerinde halk toplantısında yüzlerce insanla bir araya geldi. (Gaziantep/EVRENSEL)

www.evrensel.net