09 Eylül 2013 13:01

Yardım bekleyen yoksulların evrakları çöpten çıktı!

Sur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuran yoksul yurttaşların kimlik bilgilerinin de içinde bulunduğu ıslak imzalı evraklar, Yenişehir Toplu Konutlar'da bir çöp konteynerinde bulundu. Yurttaşların başvuru için vakıflara sunduğu belgeler ve bütün kimlik bilgilerinin bir çöp konteynerinden çıkması, vakf

Yardım bekleyen yoksulların evrakları çöpten çıktı!

Paylaş

'YARDIMLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMIYOR'

Kimlik bilgileri çöpten çıkan yurttaşlardan Nazım Kalkan, kimlik bilgilerinin çöpe atılmasına sert tepki göstererek, "Yardımın gerekli ihtiyaç sahiplerine ulaşmadığı herkes tarafından biliniyor. Sosyal yardımları bile kendi partilerine ve kendi insanlarına veriliyor. Alamadığımız yardımların yanı sıra mağduriyetimiz üzerinden alınan kimlik bilgilerimiz bile onlar için bir değer, anlam ifade etmiyor. Bu resmi evrakları resmi bir kuruluşa vermekten bile çekineceksek ne yapalım?" dedi. Kalkan, gerekli mercilerin yine görevini yapmadığını sözlerine ekledi.

'MAL VARLIKLARI ARAŞTIRILMALI'

Sur ilçesi İskender Paşa Mahallesi'nde yaşayan ve yardım bekleyen yurttaşlar, her ay devletin yüklü miktarda para göndermesine rağmen, yoksul yurttaşlara herhangi bir yardımın ulaştırılmadığını belirtti. Yurttaşlar, Vakıf Müdürü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarının mal varlığının araştırmasını da isteyerek, kimlik bilgilerinin başkaları tarafından kullanılma korkusunu da yaşadıklarını dile getirdi.

Söz konusu iddialara ilişkin görüşmek istediğimiz Sur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri, bu konuda görüş verme yetkilerinin olmadığını iddia etti. (DİYARBAKIR)

ÖNCEKİ HABER

'Hükümet sorumluluğunun gereğini yapmalı'

SONRAKİ HABER

BUDO'dan sefer iptalleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa