Basın Fotoğrafçılığı programı başlıyor

Basın Fotoğrafçılığı programı başlıyor

BİLGİ Eğitim ve Galata Fotoğrafhanesi işbirliğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde ‘Basın Fotoğrafçılığı Sertifika Programı’ başlıyor. 22 Eylül-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimi konusunda uzman isimler verecek.Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alper Kırklar, Business Week Fo

BİLGİ Eğitim ve Galata Fotoğrafhanesi işbirliğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde ‘Basın Fotoğrafçılığı Sertifika Programı’ başlıyor. 22 Eylül-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimi konusunda uzman isimler verecek.
Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alper Kırklar, Business Week Fotoğraf Editörü Cevahir Buğu, Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Delizia Flaccavento, Halkla İlişkiler Uzmanı Gülşah Durak, Reuters Türkiye Bürosu Fotoğraf Editörü Murad Sezer, Sanatçı Sevgi Ortaç, Fotoğraf Vakfı ve Galata Fotoğrafhanesi Kurucusu Yücel Tunca gibi konusunda uzman isimlerin eğitim vereceği program ‘basın fotoğrafçılığı’ konusunda eğitim almak isteyen herkese açık olacak.
Basın Fotoğrafçılığı Sertifika Programı’na katılanlar, ‘Gazetecilik temel bilgisi’, ‘Haber ve haber fotoğrafının ontolojisi’, ‘Görsel bir hikaye anlatmak’, ‘Haber yazma teknikleri’, ‘Sıcak haber fotoğrafçılığı’, ‘Multimedya’, ‘Haber ve proje toplantısı’ ile ‘Gazetecilikte temel ve ileri fotoğraf uygulamaları’ konularında ders alarak mesleklerinde uzmanlaşabilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net