Van

Van'da gençler meşalelerle yürüdü

Van'da yüzlerce genç, asimilasyon, uyuşturucu, fuhuş ve ajanlaştırma politikalarına karşı meşaleli yürüyüş yaptı. Yürüyüş sonrası MOBESE kameraları ve bir tekel bayi, gençlerce tahrip edildi.Van'ın Hacıbekir (Xaçort) mahallesinde bulunan Nuda Kültür Merkezi önünde toplanan yüzlerce gen&c

Van'da yüzlerce genç, asimilasyon, uyuşturucu, fuhuş ve ajanlaştırma politikalarına karşı meşaleli yürüyüş yaptı. Yürüyüş sonrası MOBESE kameraları ve bir tekel bayi, gençlerce tahrip edildi.

Van'ın Hacıbekir (Xaçort) mahallesinde bulunan Nuda Kültür Merkezi önünde toplanan yüzlerce genç, asimilasyon, uyuşturucu, fuhuş ve ajanlaştırma politikalarına karşı yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posterinin yanı sıra, "Önderliğin özgürlüğü genç kadının özgürlüğüdür" pankartı da taşındı. Meşalelerle yürüyüşe geçen gençler, sık sık "Bijî serok Apo", "PKK halktır halk burada", "Bê serok jiyan na be" ve "Selam selam İmralı'ya bin selam" sloganları atarak, Karşıyaka mahallesi Beşyol kavşağına ulaştı. (VAN)

www.evrensel.net