Twitter’da Sibel Üresin vakası

Twitter’da Sibel Üresin vakası

SİBEL Üresin “İmam nikâhı yasallaşsın” dedi, gündem aniden değişti. Fatih, Ümraniye, Bahçelievler, Eyüp gibi birçok belediye ve çeşitli kurumlar için aile içi iletişim seminerleri veren Sibel Üresin, hem yaşam koçluğu, hem de aile ve evlilik danışmanlığı yapıyor.Daha önce de sivri a&cce

Daha önce de sivri açıklamalar yapan Üresin, son röportajıyla gündeme oturdu. Yaşam koçunun sözleri şöyleydi:

* Zaten çokeşlilik var. Erkeklerin yüzde 85’i aldatıyor. Bu muhafazakâr kesimde ‘imam nikâhlı eş’, diğer kesimde ‘metres’ adını alıyor.

* Erkek, bir başkasıyla imam nikâhı yapacağı zaman karısından izin almak zorunda değil. 4’üncü kadına kadar imam nikâhıyla evlenebilir. Ancak 2., 3. ve 4. eşler suiistimal ediliyor. ‘Boş ol’ dendiği zaman kadın ortada kalıyor. Bu nedenle çokeşlilik yasalaşmalı.

* Yasanın çıkması demek, erkeğin malvarlığına ortak gelmesi demek. Çokeşlilik dinimizde var. Herkes yapamaz ama yapana ‘Niye yaptın?’ diyemezsiniz, şirke girer. Kuran’da var.

* Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.

* Bir erkek, kadında arkadaşlık, cinsellik, annelik ve ev kadınlığı arar. Bu özellikleri taşımıyorsanız, eşiniz tarafından aldatılmaya hazır olmalısınız. Erkek için bu haklı bir arayıştır.

TWİTTER’DA NE DENDİ?

Burcurkn
Sibel Üresin sanırım o kadar çaresiz kalmış. Kimse onunla evlenmiyor diye, 2., 3., 4. farketmez kaçıncı sıradan olursa olsun bir adam bulmak istiyor.

Ceylan
Sibel Üresin senden 3-5 tane alınca ancak bir kadın ediyor, haklısın.

Alara
Sibel Üresin hanımcığım, üremek için grup şart değil ya! Ne gerek var fanteziye.

hzseytan
Sibel Üresin gibi saçmalıklarla oyalanarak asıl gündemi unutturmama destek verdiğiniz için teşekkürler.

Murat
Sibel Üresin bir yerde yanlış demiş ama. Ne demek zengin olan alsın? Resmen ayrımcılık bu!

Tayfun
Sibel üresin, istikrar sürsün.

Adile
“Çok eşlilik yasal olsun” diyen sevgili Sibel Üresin, keşke baban üremeseymiş...

Sibel
Sibel Üresin’e su soruyu sormalıyız bence: “Sen kaç numarasın?”

Cansu
Sibel Üresin sen çok eşlilik yap, arkandan ilk ben geleceğim.

Ezgi
Sibel üremesin, kocası kuma alsın. Bunlar evlensinler, ikinci karı hep üresin. Bütün para kumaya kalsın. Yaşasın kumalar!

Aylin
Sibel Üresin cemaatçi zenginlere hem fakir, güzel kız buluyor, hem de adamın karısını metres konusunda ikna ediyor. Danışmanlık bu oluyor.

Uğur
Sibel Üresin diye önüme gelenle evlenmem.

Emin
Sibel Üresin’e kızmayın yahu. Kadın belki mantıklı konuşuyor :D Ben kafamın bir köşesine yazdım aldatırken yakalanırsak kaçış cümlesi valla.

Birol
Kutladığı çok eşli erkeklerden Sibel Üresin’e çağrı: Bize de bekleriz.

Efil
Bazı kadınlar var bazen kadın olduklarını unutuyorlar, hatta insan olduklarını da. Misal mi? Sibel Üresin. (BIA)

www.evrensel.net