'Gezi'de yaralanan gazeteciler şikayette bulunabilir'

TGC, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya ilettiği Taksim Gezi Parkı'nda gazetecilere şiddet uygulayan polislerin cezalandırılmasına yönelik talebine İçişleri Bakanlığı'ndan gelen yanıtta, polisler tarafından yaralanan ve gözaltına alınan gazetecilerin şikayette bulunmasının istenildiği belirtildi.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC

TGC, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya ilettiği Taksim Gezi Parkı'nda gazetecilere şiddet uygulayan polislerin cezalandırılmasına yönelik talebine İçişleri Bakanlığı'ndan gelen yanıtta, polisler tarafından yaralanan ve gözaltına alınan gazetecilerin şikayette bulunmasının istenildiği belirtildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya ilettiği Taksim Gezi Parkı'nda gazetecilere şiddet uygulayan polislerin cezalandırılmasına yönelik talebine İçişleri Bakanlığı'ndan gelen yanıta ilişkin yazılı açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı'ndan gelen yanıtta polisler tarafından yaralanan ve gözaltına alınan gazetecilerin şikayette bulunmasının istenildiği belirtilen açıklamada, TGC'nin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya yaptığı ziyarette yaralanan, gözaltına alınan ve çalışmaları engellenen, gazeteci, foto muhabiri ve kameramanların listesini sunduğu ve sorumlu polislerin cezalandırılmasını istediği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'nın ise bu talep karşısında 5 Eylül'de cemiyete yazı gönderdiği belirtilen açıklamada, "Polisler tarafından yaralanan ve gözaltına alınan gazetecilerin Mülkiye Başmüfettişleri A. Faruk Güneş ve Namık Kemal İlhan'a İl Özel İdaresi Müfettiş Çalışma Odası-Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Cad.) No 64 Fatih İstanbul adresine ve 0212 455 40 35- 0505 466 27 24 irtibat numaralarına başvurmaları istendi" diye kaydedildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net