05 Eylül 2013 13:10

'ABD, Suriye'ye müdahaleden zarar görür'

İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, Amerikan yönetimini Suriye'ye askeri müdahale için kimyasal silah iddialarını bahane ettiğini söyledi. Bilgeler Meclisi toplantısında konuşan Hamaney, "Amerika, Suriye'de bir hata yaptığı ve kesinlikle zarar görecek." dedi.Aynı toplantıda konuşan Kudüs Ordusu Komutanı General K

'ABD, Suriye'ye müdahaleden zarar görür'

Paylaş

İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, Amerikan yönetimini Suriye'ye askeri müdahale için kimyasal silah iddialarını bahane ettiğini söyledi. Bilgeler Meclisi toplantısında konuşan Hamaney, "Amerika, Suriye'de bir hata yaptığı ve kesinlikle zarar görecek." dedi.

Aynı toplantıda konuşan Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani ise Suriye yönetimini ve milletini sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi. General Süleymani, ABD’nin başını çektiği batılı güçlerin amacının Mısır’a demokrasi getirmek veya Suriye’de insan haklarını düzeltmek olmadığını öne sürdü. ABD’nin asıl amacının bölgede istemediği ‘direniş eksenini’ kırmak olduğunu ileri süren İranlı general, “Ancak İran, sonuna kadar Suriye milletini ve devletini destekleyecektir.” dedi. (TAHRAN)

ÖNCEKİ HABER

Erciş'te ağaç katliamı için harekete geçtiler!

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa