Avukatları Öcalan ile görüş için başvurdu

Avukatları Öcalan ile görüş için başvurdu

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları Rezan Sarıca, Cengiz Yürekli, Mazlum Dinç ve Raziye Öztürk, Çarşamba günü için yaptıkları başvurunun reddedilmesinin ardından müvekkilleri ile görüşebilmek için Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na yeniden başvuruda bulundu. Avukatların başvurusunun kabul edilmesi d

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları Rezan Sarıca, Cengiz Yürekli, Mazlum Dinç ve Raziye Öztürk, Çarşamba günü için yaptıkları başvurunun reddedilmesinin ardından müvekkilleri ile görüşebilmek için Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na yeniden başvuruda bulundu. Avukatların başvurusunun kabul edilmesi durumunda yarın İmralı Adası'na giderek, müvekkilleri Öcalan ile görüşmeleri bekleniyor.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatlarının 27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana yaptığı tüm başvurular, "gemi bozuk", "hava muhalefeti", "gemi onarımda", "gemi onarımdan döndü, ancak geminin Liman Başkanlığı'ndan alınması gereken evrakları eksik olduğu için faaliyet yapamıyor" veya "resmi tatil" gibi gerekçelerle reddediliyor. (İSTANBUL)

www.evrensel.net