04 Eylül 2013 15:34

Iğdır’da Rojava için yürüyüş

Iğdır’da kadınlar Rojava için yürüyüş yaptı. DÖKH Iğdır bileşenleri, “Rojava devrimi bizim devrimimizdir” şiarıyla BDP Iğdır İl Örgütü önünde bir araya geldikten sonra Belediye Meydanı’na yürüdü. BDP PM üyesi Rahşan Engin, Rojava’da yaşayan Kürt halkının bir yandan katlia

Iğdır’da Rojava için yürüyüş

Paylaş

Iğdır’da kadınlar Rojava için yürüyüş yaptı. DÖKH Iğdır bileşenleri, “Rojava devrimi bizim devrimimizdir” şiarıyla BDP Iğdır İl Örgütü önünde bir araya geldikten sonra Belediye Meydanı’na yürüdü. BDP PM üyesi Rahşan Engin, Rojava’da yaşayan Kürt halkının bir yandan katliamlara maruz kaldığına, öte yandan ise tecavüz baskısıyla karşı karşıya geldiğine dikkat çekti. BDP Grup Başkanvekili ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Rojava’daki Kürt halkının kazanımlarına uluslararası güçlerin saygı göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.
Rojava Kürtlerinin kazanımlarına yönelik müdahalelere işaret eden Buldan, “Rojava’da yaşayan Kürt halkı yıllarca verdiği mücadele sonucu bir statü kazandı. Buna da tüm dünya güçlerinin saygı duyması gerekmektedir. Çünkü Kürtler bulundukları coğrafyada dillerini, kimliklerini ve kültürlerini özgürce yaşabilmek için mücadele vermektedir. İşte Rojava halkının da yaptığı budur” dedi.
Kürtlerin, nerede olursa olsun haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı her zaman birleşeceğini ifade eden Buldan, “Buradan AKP Hükümetine sesleniyoruz. Rojava halkının devrimini sahiplenmek ve saygı duymak zorundasınız. Çünkü Kürtler nerede olursa olsun, sadece Rojava ve Türkiye’deki Kürtler değil, tüm dünyadaki Kürtler kendilerine karşı yapılacak haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı birleşecektir. Seslerini, yüreklerini ve emeklerini ortaklaştıracaktır” dedi. (IĞDIR)

ÖNCEKİ HABER

Gül, ‘bina yıkımı olmayacak’ dedi

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa