Kürt Yazarlar Derneği kongresi başladı

Fotoğraf: AA

Kürt Yazarlar Derneği kongresi başladı

Kürt Yazarlar Derneği'nin 4. Olağan Kongresi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sinema Salonu'nda başladı.Kürt Yazarlar Derneği 4. Olağan Kongresi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sinema Salonu'nda başladı. Kongreye Kürt Yazarlar Derneği üye ve yöneticileri katıldı. Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler a

Kürt Yazarlar Derneği 4. Olağan Kongresi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sinema Salonu'nda başladı. Kongreye Kürt Yazarlar Derneği üye ve yöneticileri katıldı. Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşu ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan Kürt Yazarlar Derneği üyesi İrfan Babaoğlu, bölgede ki Kürt yazarların haklarının korunması gerektiğini belirterek, Kürt halkının mücadelesinde Kürt yazarların önemli payı olduğunu söyledi. Kürt yazarların eksikliklerinin gerçekleştirilecek kongre ile giderileceğini belirten Babaoğlu, "Kongrede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekleştirdiğimiz kongrede hem Kürt halkının hem de Kürt yazarlarının haklarını korumalıyız" diye konuştu.

Babaoğlu'nun konuşmasından sonra Kürt Yazarlar Derneği üyesi Osman Özçelik, Felat Özsoy, Rojin Zang ve Zülküf Kışanak oy birliğiyle Divan Kurulu'na seçildi. Kongre yapılan konuşma ve divan seçiminin ardından basına kapalı devam ediyor. (Diyarbakır/DİHA)

www.evrensel.net