22 Şubat 2011 22:22

Bu hafta yağmur var

TÜRKİYE yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi. Yağışlar, batı kesimlerden başlayarak hafta boyunca ülke genelinde etkili olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün açıklamalarına göre halen doğu bölgelerde devam eden yağışlar, yurdu terkediyor. Ülke dün Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir

Bu hafta yağmur var

Paylaş

TÜRKİYE yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi. Yağışlar, batı kesimlerden başlayarak hafta boyunca ülke genelinde etkili olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün açıklamalarına göre halen doğu bölgelerde devam eden yağışlar, yurdu terkediyor. Ülke dün Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi.  Hava sıcaklığı bugün kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artarak hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Zonguldak ve Bartın çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Çanakkale ile İstanbul’un Avrupa yakasında kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak; Erzincan, Bingöl ve Tunceli’nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli esecek.
 

DON UYARISI

Çarşamba günü ülke geneli yağışlı geçecek. Yağışlar İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Balıkesir, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Bingöl, Elazığ ile İstanbul’un Avrupa yakasında kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, Marmara’nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esecek.
Perşembe günü, doğu bölgelerde görülecek yağışlara ilave olarak batı kesimler Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girecek. Yağışlı hava cuma günü ve hafta sonunda da ülke genelinde etkisini sürdürmeye devam edecek. Kuvvetli yağışın, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda görülebilecek çığın neden olabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP çevreci üyesini disiplin kuruluna sevk etti

SONRAKİ HABER

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli çantalardan bilgisayar ve tişört çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa