iPad işçilerini bu sefer yangın öldürdü

iPad işçilerini bu sefer yangın öldürdü

AĞIR çalışma koşulları nedeniyle işçilerin intihar etmesiyle gündeme gelen Foxconn fabrikasındaki patlamada 3 işçi hayatını kaybetti.Apple iPad üretiminin yapıldığı Foxconn fabrikasında geçtiğimiz hafta büyük bir patlama yaşanmıştı. Çin’in Chengdu şehrinde bulunan fabrikada meydana gelen patlamanın sonu&cced

AĞIR çalışma koşulları nedeniyle işçilerin intihar etmesiyle gündeme gelen Foxconn fabrikasındaki patlamada 3 işçi hayatını kaybetti.

Apple iPad üretiminin yapıldığı Foxconn fabrikasında geçtiğimiz hafta büyük bir patlama yaşanmıştı. Çin’in Chengdu şehrinde bulunan fabrikada meydana gelen patlamanın sonuçlarının oldukça üzücü olduğu, resmi rakamlara göre 3, söylentilere göre 5 kişinin yaşamını yitirdiği ifade ediliyor.

Daha önce de fabrikada başka bir patlama daha yaşanmış ve bu patlama sonucunda 2 işçi hayatını kaybetmiş, 16 kişi de yaralanmıştı.

Wall Street Journal’ın aktardığına göre, Apple iPad’lerin üretiminin gerçekleştiği fabrikada yaşanan bu patlama üzerine fabrikanın tüm faaliyetleri durduruldu.
Patlamanın sebebi henüz belirlenemedi fakat cilalama ve parlatma işlemlerinin neden olabileceği düşünülüyor.

Foxconn’dan yetkililer bu patlamadan sonra henüz bir açıklama yapmadı. Apple tarafıysa, kazadan dolayı üzüntü duyduğunu ve olayın nedenlerini araştıracağını belirten bir açıklama yayınladı.

KORKULAN OLMADI!
Yangın haberinin çıkmasından sonra iPad ve iPhone üretimlerinin bu faciadan etkileneceği yönünde “felaket” haberleri gelmişti. Ancak Foxconn Başkanı Terry Gou bu konu ile ilgili doğrudan yorumda bulunarak hiçbir ürünün olaydan etkilenmediğini ancak stoklarda bulunan üretilmiş cihazların tedbir olarak bir başka fabrikaya nakledildiğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net