24 Mayıs 2011 12:16

Altın Portakal’ın ilk ödülleri

ALTIN Portakal kapsamında verilecek ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ sahiplerini buldu.Antalya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında verilecek ‘‘Yaşam Boyu Onur Ödü

Altın Portakal’ın ilk ödülleri

Paylaş

ALTIN Portakal kapsamında verilecek ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ sahiplerini buldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında verilecek ‘‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’’nün sahipleri belli oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 16’ncısı bu yıl verilecek Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne Türk sinemasına katkılarından dolayı usta oyuncular Tuncel Kurtiz, Perran Kutman, Engin Çağlar ve Halit Akçatepe ile ‘‘Cilalı İbo’’ serisinin yönetmeni Mehmet Dinler değer görüldü.

2010 yılında verilmeye başlanan ‘‘Sanatta Sosyal Sorumluluk’’ ödülünün sahibi ise Rutkay Aziz olarak belirlendi. Ödüller, festival kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Antalya Kültür ve Sanat Vakfı tarafından organize edilen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı.

Bu yıl 8-14 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye’nin en uzun soluklu festivali olan Altın Portakal’a geçen sene 46 ulusal uzun metraj film başvuru yapmış ve ön jürinin elemesinden sonra 15 film yarışmıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kısa olsun kalıcı olsun

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa