Kısa olsun kalıcı olsun

Kısa olsun kalıcı olsun

‘‘KISA Olsun Kalıcı Olsun’’ sloganıyla ilk defa düzenlenen ‘Mozaik Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Harran Üniversitesi ve Edessa TV’nin katkılarıyla yapılan yarışmada Kurmaca dalında ise ‘‘Top’’ adlı filmiyle Hacettepe Üniversitesinden Murat Güler birinciliğe layık görüldü. Erc

‘‘KISA Olsun Kalıcı Olsun’’ sloganıyla ilk defa düzenlenen ‘Mozaik Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Harran Üniversitesi ve Edessa TV’nin katkılarıyla yapılan yarışmada Kurmaca dalında ise ‘‘Top’’ adlı filmiyle Hacettepe Üniversitesinden Murat Güler birinciliğe layık görüldü. Erciyes Üniversitesinden Doğancan Akbaş Erciyes’in ‘‘Sen ve Ben’’ adlı filmi ikinci, Anadolu Üniversitesinden Görkem Öztaş’ın ‘‘Labirent’’ adlı filmi de üçüncü oldu.

Belgesel dalında birinciliği İstanbul Üniversitesinden Metin Akdemir, ‘‘Ben Geldim Gidiyorum’’ adlı filmiyle elde ederken, ‘‘Haydar Paşa’nın Dünü Bugünü Yarını’’ adlı filmiyle Anadolu Üniversitesinden Murat Gül ikinci, ‘‘Sarı Balık’’ adlı filmiyle Erciyes Üniversitesinden Turgay Kural üçüncü oldu.

Jüri üyeliğini, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu, Belgesel Yapımcısı Coşkun Aral, Sinemacı ve Eğitmen Hilmi Etikan ve Yönetmen Ethem Özgüven’in yaptığı yarışmaya toplam 101 film katıldı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net