29 Ağustos 2013 19:31

Yeni dönem için 'Gezi' genelgesi

İçişleri Bakanlığı, sonbahar aylarında 'Gezi' eylemlerinin üniversitelerde tekrarlanabime ihtimali üzerine 81 il valiliğine ve üniversitelere Yurt-Kur müdürlüklerine 'önlem alınması' için genelge gönderdi.İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliği, Yurt-Kur müdürlükleri ve üniversitelere

Yeni dönem için 'Gezi' genelgesi

Paylaş

İçişleri Bakanlığı, sonbahar aylarında 'Gezi' eylemlerinin üniversitelerde tekrarlanabime ihtimali üzerine 81 il valiliğine ve üniversitelere Yurt-Kur müdürlüklerine 'önlem alınması' için genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliği, Yurt-Kur müdürlükleri ve üniversitelere gönderdiği genelgede, üniversitelerde yeni dönem başlamadan önce valilerin başkanlığında, rektörlük ve emniyet yetkililerinin de katılacağı güvenlik toplantıları yapılması istendi.

'Yasal olmayan' hiçbir eyleme kampuslerde izin verilmemesi gerektiği belirtilen genelgede, kampüs ziyaretine gelen bakanlara özel önlemler alınması da istendi.

Bakanlık genelgesinde yurtlara kamera sistemlerinin kurulması, eylem halinde yeterli güç bulundurulması ve kampus çevresinde 24 saat polis olması talimatı verildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Mali’de başkenti sel vurdu: 24 ölü

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa