29 Ağustos 2013 18:37

'TİS görüşmesinde anlaşmaya varıldı'

Tekstil-İş Sendikası Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası ile TİS için gerçekleştirdikleri görüşmelere ilişkin yaptığı açıklamada, anlaşmaya vardıklarını belirtti.DİSK'e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası (Tekstil-İş) Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, Tekstil-İş Sendikası i

'TİS görüşmesinde anlaşmaya varıldı'

Paylaş

Tekstil-İş Sendikası Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası ile TİS için gerçekleştirdikleri görüşmelere ilişkin yaptığı açıklamada, anlaşmaya vardıklarını belirtti.

DİSK'e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası (Tekstil-İş) Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, Tekstil-İş Sendikası ile Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi'ne (TİS) ilişkin yazılı açıklama yaptı. 23. Dönem TİS görüşmelerinde anlaşma sağlandığını belirten Subaşı, 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren ilk altı ayda yüzde 5, ikinci altı ayda ise yüzde 3 ücret artışı gerçekleştirildiğini kaydetti. İkinci yılın ilk altı ayında yüzde 3 ikinci altı ayda ise yüzde 4 artış gerçekleştirildiğini belirten Subaşı, "Enflasyonun ücret artışlarının üzerinde olması halinde fark ücretlere yansıtılacaktır" dedi. Ücretlere ayrıca her kıdem yılı için 7 TL kıdem zammı ekleneceğini belirten Subaşı, "Bir önceki dönemde yılda 72 yevmiye ikramiye alan tüm üyelerimizin ikramiyeleri yılda 120 yevmiyeye yani 4 aylık ikramiyeye yükseltilmiştir" ifadelerini kullandı. Tekstil sektöründe yoğun çalışmanın olduğunu söyleyen Subaşı, "Buna göre fazla çalışma ücreti, hafta tatili, genel ve ulusal bayramlarda 3 yevmiye, dini bayramlarda ise 4 yevmiye olarak ödenecektir" dedi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

İhvan liderlerinden Beltagi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Bir kavram: Agnostisizm (Bilinmezcilik)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa