29 Ağustos 2013 12:33

Doğalgaza zammı aklınızdan bile geçirmeyin

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, benzin ve motorin fiyatlarına yapılan zamların doğalgaz fiyatlarına yansıtılmaması gerektiğini vurguladı. Son zamanlarda benzin ve motorine üst üste 4 defa zam yapılmasının halkı huzursuz ettiğini belirten Palandöken, son günlerde dolar kurundaki yükseliş nedeniyle doğalgaza da

Doğalgaza zammı aklınızdan bile geçirmeyin

Paylaş

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, benzin ve motorin fiyatlarına yapılan zamların doğalgaz fiyatlarına yansıtılmaması gerektiğini vurguladı. Son zamanlarda benzin ve motorine üst üste 4 defa zam yapılmasının halkı huzursuz ettiğini belirten Palandöken, son günlerde dolar kurundaki yükseliş nedeniyle doğalgaza da zam yapılacağı yönünde halkın tedirgin edildiğini dile getirdi. Buna paralel isteyenin istediği kadar doğalgaz alamadığı için halkın zam beklentisi içerisine sokulmuş olduğunu ifade eden Palandöken şunları ifade etti: "Halkı kışın ortasında alternatif yakıtlara yönlendirmek yerine kış için önlemler şimdiden alınmalıdır. Basınç düşüşlerinden dolayı yapılan kesintilerin konutlara yansıtılmaması gerekmektedir. Doğalgazda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız haberlerinden sonra başta Ankara olmak üzere birçok ilde yapılan kesintiler, halkımızı huzursuz etmektedir. Sonbaharın yaklaşmasıyla kullanımı artacak olan doğalgazın kesintiye uğramaması ve halkı mağdur etmemek için doğalgazdaki kısıtlama biran önce kaldırılmalıdır.”

SINIRLANDIRMA KALKSIN

Gaz satışları yapılırken halkın istediği kadar gaz alamamasını eleştiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken açıklamalarına şöyle devam etti:
“Doğal gaz alırken 75 TL üzerinde satış yapılmaması, kalabalık aileleri mağdur etmektedir. Yapılan akaryakıt zamlarından endişe duyan halk, doğal gaz satışlarını artırmıştır. Bundan dolayı Ankara’da aylık 75 TL'nin üzerinde gaz satışı yapılmadığı için vatandaş mağdur olmaktadır. Alım gücü olmayan ve borçlu yaşayan vatandaşımız istediği kadar doğalgaz alabilmeli ve sınırlama yapılmamalıdır. Gaz temini için uzun sıra kuyruklarında bekleyip, limitli fiyatlı gaz almak zorunda bırakılan halk eziyet çekmektedir. Gaz satışlarında kalabalık aileler göz önünde bulundurulmalıdır. Yani kış günü insanları battaniyeye muhtaç bırakmamalı ve gerekirse fiyatları sübvanse edilmelidir.” (Ankara/ANKA)

ÖNCEKİ HABER

Dış açık patladı

SONRAKİ HABER

Bir kavram: Agnostisizm (Bilinmezcilik)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa