Ceylanpınar

Ceylanpınar'da gizli askeri toplantı

Suriye'ye yönelik askeri müdahale yapılacağı yönündeki haberlerin gündeme gelmesinin ardından Diyarbakır ve Urfa'dan gelen üst düzey askeri yetkililerin, Ceylanpınar'da Urfa Valisi ve Ceylanpınar Kaymakamı'nın da katıldığı gizli bir toplantı gerçekleştirdikleri öne sürüldü.Serêkaniyê ke

Serêkaniyê kentine bağlı Til Xalef köyünde konuşlanan El Nusra üyeleri, dün akşam da YPG'ye yönelik saldırı gerçekleştirdi. YPG'nin saldırılara cevap vermesi üzerine çatışma yaşanırken, çatışmalar sabah saatlerine kadar devam etti. Til Xalef yolu üzerinde yoğunlaşan çatışmalarda El Nusra'cıların yoğun havan toplu saldırı yaptıkları görülürken, çatışma sesleri Ceylanpınar tarafından da duyuldu. Günün ağarması ile birlikte Serêkaniyê'de silah sesleri durulurken, çatışmanın detaylarına ilişkin bilgi edinilemedi.

CEYLANPINAR'IN 'ÜS' OLARAK KULLANILACAĞI İDDİASI

Öte yandan Suriye'ye yönelik askeri müdahale yapılacağı yönündeki haberlerin gündeme gelmesinin ardından dün Diyarbakır ve Urfa'dan gelen üst düzey askeri yetkililerin, Ceylanpınar'da Urfa Valisi ve Ceylanpınar Kaymakamı'nın da katıldığı gizli bir toplantı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Şimdiye kadar Ceylanpınar ilçesi ve sınır hattında olağanüstü bir askeri hareketlilik görülmezken, toplantıda Ceylanpınar'da "tampon bölge oluşturulması" ve Ceylanpınar'ın müdahale için "üs" olarak kullanılmasının karar altına alındığı ileri sürüldü. (Urfa/DİHA)

www.evrensel.net