'ABD’nin Suriye saldırısı zamanlamaya kaldı'

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Uluslar arası İlişkiler Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov, ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye geniş çaplı bir hava operasyonu için tüm hazırlıkları tamamladığını, sadece zamanlama yapıldığını söyledi.Interfax’a açıklamada bulunan Puşkov, “Son günlerde yaşanan gelişmeler ve Ba

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Uluslar arası İlişkiler Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov, ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye geniş çaplı bir hava operasyonu için tüm hazırlıkları tamamladığını, sadece zamanlama yapıldığını söyledi.

Interfax’a açıklamada bulunan Puşkov, “Son günlerde yaşanan gelişmeler ve Batılı ülkelerden yapılan açıklamalar dikkate alındığında ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye yönelik geniş çaplı bir operasyon için tercihlerini yaptı. Saldırının başlaması ile ilgili sadece zamanlama yapılıyor…” dedi.

Askeri operasyonun önceden planlandığını kaydeden Puşkov, “Suriye’nin askeri varlıklarına yönelik dört Amerikan gemisinden geniş çaplı füze saldırısı yapılacak. İngiliz Trafalgar denizaltısı da Tomahawk füzeleri ile saldırıya destek verecek.” bilgisini verdi. (MOSKOVA)

www.evrensel.net