Önder’e Cemevi’nden destek

Önder’e Cemevi’nden destek

SULTANGAZİ 75. Yıl Mahallesi’ndeki seçim bürosunun açılışına katılan Blok’un İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yüzlerce kişi tarafından sloganlarla karşılandı. Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun Türkiye’ deki bütün

Açılışın ardından Önder çalışmasını esnaf ziyaretleri, Bingöl Yayladere Derneği ve Gazi Cemevi ziyareti ile sürdürdü. Bingöl Yayladere Derneği’nde Önder’i karşılayan Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Özdemir, tüm taleplerinin Emek, Demokrasi ve Özgürlük Blok’u tarafından her platformda dillendirileceğine inandıklarını söyledi. Gazi Cemevi’nde ise Önder’i Cemevi Başkanı Veli Gürsoy ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyaret sırasında konuşan Cemevi Başkanı Veli Gürsoy, Blok’a güvendiklerini, emekçilerin ve işçilerin taleplerini Meclis’te dillendireceklerine inandıklarını söyledi. Önder ise, AKP’nin Maraş’ta düzenlediği seçim mitinginde Başbakan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu Dersimli ve Alevi diyerek, yuhalattırdığını hatırlattı. Önder, “Ama bu yuhalatma karşısında aşağılanan Alevi ve Dersimli kimliğine karşı Kılıçdaroğlu cevap veremedi. Dersim’de Dersim halkı tarafından hazırlanan Zazaca pankart bile ortadan yok ettirildi” dedi.

AVCI: 15 HAZİRAN’A İYİ HAZIRLANMALIYIZ

Blokun 3. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Avcı seçim bölgesi Bahçelievler’in Hürriyet, Cumhuriyet, Koca Sinan ve Yavuz Paşa mahallelerinde bulunan seçim bürolarını ziyaret etti. Ardından Şirinevler Mahallesi’ne geçen Avcı, burada Bitlis İli Mutki İlçesi Meydan Nahiyesi ve Çevre Köyleri Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği’nİ ziyaret etti. Dernek yöneticileri tarafından kapıda karşılanan Avcı, “Hedefimiz 15 Haziran’a iyi hazırlanmaktır. 12 Haziran’da sandıktan çıkacak oylar 15 Haziran’da ya savaşı ya da barışı getirecek” dedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net