22 Mayıs 2011 11:32

CHP’nin reklamları AKP’yi ikiye katladı

SON 1,5 ay içinde televizyon kanallarında sadece dört partinin toplamda 65 saati aşan bir süre reklamının yayınlandığı ortaya çıktı.Nar Ajans’ın otuz televizyon kanalını kapsayan incelemesinde, son 45 gün içinde ekranda en çok reklam, toplamda 41 saate yaklaşan süreyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin adına yayınlanırk

CHP’nin reklamları AKP’yi ikiye katladı

Paylaş

SON 1,5 ay içinde televizyon kanallarında sadece dört partinin toplamda 65 saati aşan bir süre reklamının yayınlandığı ortaya çıktı.

Nar Ajans’ın otuz televizyon kanalını kapsayan incelemesinde, son 45 gün içinde ekranda en çok reklam, toplamda 41 saate yaklaşan süreyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin adına yayınlanırken, AKP’nin 20 saate yakın süreyle reklamlarının yer aldığı tespit edildi. Aynı tarihlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin toplam 1,5 saati aşan reklamı yayınlanırken, Milliyetçi Muhafazakâr Parti’nin ise 1 saati aşkın reklamının ekranda yer aldığı saptandı.

SKY TÜRK ÖNDE

Geçtiğimiz 1,5 ay içinde yayınlanan siyasi partilerin seçim kampanyalarına yönelik reklamların incelendiği araştırmada, 563 reklam spotuyla en çok reklamın SKY Türk’te yayınlandığı belirlendi. İkinci sırada 435 reklam spotuyla NTV yer alırken, ATV ise 369 reklam spotuyla üçüncü sırayı aldı. CNN Türk 363 reklamla dördüncü, TV 8’de 342 reklam spotuyla beşinci sırada yer aldı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

E-kitaplar’ın ilk zaferi

SONRAKİ HABER

HDP’nin itirazına YSK’den ‘yazışmalı’ ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa