Murray-Djokovic finaline kura engeli!

Murray-Djokovic finaline kura engeli!

26 Ağustos’ta başlayacak olan Amerika Açık öncesi kuralar çekildi. Erkeklerde geçtiğimiz yılın finalistleri Andy Murray ve Novak Djokovic yine güçlü favoriler arasında. Ancak ikilinin bu kez finalde karşılaşma şansı bulunmuyor. Zira kuraya göre Murray ve Djokovic yarı finale kadar elenmeden gelebilirse, birbirleriyle karşılaş

Andy Murray ilk turda Michael Llodra ile oynayacak. Turnuvaya birinci sıradan giren Novak Djokovic’in rakibi ise Litvanyalı Ricardas Berankis. Amerika Açık’ı 5 kez kazanan Roger Federer turnuvaya Grega Zemlja karşısında başlayacak. İspanyol Rafael Nadal’ın ilk rakibi ise Ryan Harrison olacak.
Kadınlarda ise 16 grand slam zaferinin 4’ünü Amerika Açık’ta yaşayan Serena Williams bu turnuvaya da favori olarak başlıyor. Wimbledon’a sürpriz bir şekilde 4. turda veda eden Williams, bu kez sürprize mahal vermemek istiyor. Serena Williams ilk turda Francesca Schiavone ile karşılaşacak. Geçtiğimiz yıl finalde Williams’a kaybeden dünya 2 numarası Victoria Azarenka’nın ilk turdaki rakibi ise Alman Dina Pfizenmaier olacak. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net