Karlıova’da herkes işsiz!

Karlıova’da herkes işsiz!

AĞIRLIKLI olarak hayvancılık yapılan Bingöl’ün Karlıova ilçesinde büyük bir işsizlik sorunu var. Kahveler tıka basa dolu. ‘Belki bir iş çıkar’ umuduyla kahvelerde bekleyen Karlıovalılar, çoğu zaman eve elleri boş dönüyor.Karlıova’ya bağlı Kale köyünde yaşayan 3 çocuk babası Yasin Cav

Bilal Güldem

AĞIRLIKLI olarak hayvancılık yapılan Bingöl’ün Karlıova ilçesinde büyük bir işsizlik sorunu var. Kahveler tıka basa dolu. ‘Belki bir iş çıkar’ umuduyla kahvelerde bekleyen Karlıovalılar, çoğu zaman eve elleri boş dönüyor.
Karlıova’ya bağlı Kale köyünde yaşayan 3 çocuk babası Yasin Cavuldak 26 yaşında. İnşaatlarda çalışmak için sabahtan akşama kadar kahvehane önlerinde iş beklediğini söyleyen Cavuldak, “Karlıova’da hayat neredeyse durmuş” diyor. 20 yaşındaki Muhammet Çelik ise yılın sadece iki ayı iş bulabildiğini, kalan 10 ayı ise iş arayarak geçtiğini söylüyor. Çelik, “Ne fabrika var ne iş imkanı. AKP bize hiçbir imkan sunmuyor. Seçim dönemi gelip söz veriyorlar ama hep yalan söylüyorlar” diyor. (Bingöl/DİHA)

www.evrensel.net