Kristal Kayısı’da ulusal uzun film heyecanı

Kristal Kayısı’da ulusal uzun film heyecanı

15 KASIM 2013 akşamı düzenlenen açılış töreni ile perdelerini açarak Malatyalılara ve sinemaseverlere sanat dolu bir hafta yaşatacak olan 4. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması için başvurular başladı. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi ise 20 Eylül 2013.  Sinemamızın yeni ve nitelikli &uum

Sinemamızın yeni ve nitelikli ürünlerini izleyiciyle buluşturmak; sanat değeri yüksek filmlerin yapımını özendirmek, filmlerin yaratıcı ekiplerine katkı sağlamak, sinemamızın ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamak ve sinema endüstrimizin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Ulusal Uzun Film Yarışması’na katılım için başka festivallere katılmış ya da ödül almış olmak engel değil.
Katılımcıların festivalin www.malatyafilmfest.org.tr adresli web sitesinde yer alan Festival Yönetmeliği’ni dikkate alarak başvuru formunu ve formda istenen tüm materyalleri Ulusal Uzun Film Yarışması Koordinasyon Merkezi’ne göndermeleri gerekiyor.
Sinema Tarihçisi Burçak Evren, Sinema Eleştirmeni İhsan Kabil, Sinema Yazarı Necla Algan ve Mehmet Açar’dan oluşan ön jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmaya kabul edilen 10 film, 15-21 Kasım 2013 tarihleri arasında ana jürinin karşısına çıkacak.
Kristal Kayısı Ödülü’nün yanı sıra En İyi Filmin 75 bin TL, En İyi Yönetmenin 15 bin TL; En İyi Kadın, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo’nun 10 bin TL para ödülü de kazanacağı yarışmada ödüle değer görülen film sahiplerine ödülleri 21 Kasım 2013 Perşembe gecesi Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek Festival Ödül Töreni’nde takdim edilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net