22 Ağustos 2013 17:01

Kardeşlik serpilmeye devam edecek

Gelecekten çalınmış mavi bir dünyanın perdeleri aralandı Dikili’de ve zeytin ağaçlarının dallarından bizlere ulaştı.16 Ağustos’ta başlayan 11. Gençlik Yaz Kampı devam ediyor. Günlerimizi dopdolu geçirirken hem ardımızda neler bıraktığımızı hem de önümüzdeki günleri nasıl daha verimli geçirebil

Kardeşlik  serpilmeye devam edecek

Paylaş
İrem Karabatak

Gelecekten çalınmış mavi bir dünyanın perdeleri aralandı Dikili’de ve zeytin ağaçlarının dallarından bizlere ulaştı.
16 Ağustos’ta başlayan 11. Gençlik Yaz Kampı devam ediyor. Günlerimizi dopdolu geçirirken hem ardımızda neler bıraktığımızı hem de önümüzdeki günleri nasıl daha verimli geçirebileceğimizi değerlendiriyoruz. Gün boyu katıldığımız çeşitli atölyelerde yeteneklerimizi keşfedip doğaya dünyaya ve insanlığa dair daha çok bilinçleniyoruz. Düzenlenen panel ve forumlarda bilmediklerimizi öğreniyor ve bildiklerimizi Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.
‘Haydi yarını bugünden kurmaya!’
Savaşı, katliamı, nefreti kabul gören sisteme karşı sömürünün olmadığı, kardeşlik türküleriyle omuz omuza halay çekildiği bir dünya için var gücümüzle haykırıyoruz.
Türlü politikalarla geleceksizleştirilmek istenen gençler olarak okullarda, dershanelerdeki sorunlarımızı dile getiriyor ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi kampımızda hep birlikte tartışıyoruz.
Ve biliyoruz ki, bizlere yönelik bu sindirme politikaları birlik olup, omuz omuza verdiğimiz sürece kararlılığımız ve direncimizin ayakları altında bir böcek gibi ezilmeye mahkum olacaktır. İşte bu yüzden, bir şiir yazıyoruz hep birlikte Dikili’de. Karışıyor tüm renkler ve diller. Güller gibi oluyor bu şiir ; her yaprağında katmerleşen direnci ve barışı anlatan.
Dile geldikçe şiirimiz, kenetlendikçe yüreklerimiz kardeşlik serpilmeye devam edecek yıldızları hepimizin olan göğün ellerinden.

İstanbul/Kartal

ÖNCEKİ HABER

Milliyet, Sancar'ın yazılarına son verdi

SONRAKİ HABER

CHP Kuşadası ilçe yönetimi görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa