22 Ağustos 2013 16:19

Memur Sen: Diğer sendikalar faiz lobisinin kuklası

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu 7 Haziran’da Hükümetle imzaladıkları toplusözleşmeyi savunarak, kendilerini eleştiren KESK ve Kamu-Sen’i suçladı. Memur-Sen Genel Merkezinde basın açıklaması yapan Gündoğdu, taban aylığına yapılan 175 TL zammın 1978’den beri yapılan en yüksek zam olduğunu iddia etti.KESK

Memur Sen: Diğer sendikalar faiz lobisinin kuklası

Paylaş

KESK ve Kamu-Sen’in sözleşmeyi erken imzaladığı için kendilerini suçladığını ifade eden Gündoğdu, bu konfederasyonları aymazlık ve kıskançlık yapmakla suçladı. Yirmi gün içerisinde teklif dahi vermeyen Kamu İşveren Heyetine 7 gün içerisinde toplusözleşme imzalatmayı başardıklarını söyleyen Gündoğdu, diğer konfederasyonların görüşmelerin son oturumuna kadar teklif vermediklerini ifade etti. Gündoğdu, diğer konfederasyonları rakamları çarpıtmakla da suçlayarak imzaladıkları toplusözleşmeyi “Memur-Sen daha iyisini yapıncaya kadar bugüne kadar varılan en iyi en kârlı, en kapsamlı ve en adil uzlaşma” olarak sundu.

Kendilerini “En mütevazı cepheden işi erken bitirmekle” öven Gündoğdu, yaptıkları toplusözleşmeyi basına dağıttıkları yedi sayfalık metinle savundu.

Gündoğdu, KESK ve Kamu-Sen’i, kastederek “Biri masaya oturmamayı, diğeri de oturup hiçbir şey yapmamayı şiar edindi” diyerek suçladı. Memur-Sen’in kamuda başörtüsü sorununu fiilen sona erdiren konfederasyon olduğunu söyleyen Gündoğdu, diğer memur konfederasyonlarını Kürt sorununun çözüm sürecini baltalamakla suçladı. Gündoğdu, bu konfederasyonları Gezi sürecinde “faiz lobisinin kuklası” olmakla da itham etti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tapu dairesinde bıçaklı kavga: 2 yaralı

SONRAKİ HABER

CHP Kuşadası ilçe yönetimi görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa