Demirtaş Mardin

Fotoğraf: AA

Demirtaş Mardin'de

Rojava ile kapalı durumda bulunan sınır kapılarına dikkat çekmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kent girişinde kitlesel olarak karşılandı.BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Rojava ile kapalı durumda bulunan sınır kapılarına dikkat çekmek ve çeşitli temaslarda b

Rojava ile kapalı durumda bulunan sınır kapılarına dikkat çekmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kent girişinde kitlesel olarak karşılandı.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Rojava ile kapalı durumda bulunan sınır kapılarına dikkat çekmek ve çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Mardin'e geldi. Demirtaş'ı, aralarında PM üyesi Ali Ürküt, BDP Mardin İl Eş Başkanı Reşat Kaymaz, DTK, HDK, İl Genel Meclis üyeleri, MEYA-DER, TUHAD-DER, BDP Kızıltepe, Derik, Savur, Dargeçit, Midyat, Ömerli, Mazıdağı ilçe örgütleri ve bölge belediye başkanlarının da bulunduğu kalabalık bir kitle karşıladı. Mardin Ademhan Tesisleri'nde yapılan karşılamada Demirtaş, kendisini karşılayan kitleyle tokalaştıktan sonra Nusaybin'e doğru yola çıktı. (MARDİN)

www.evrensel.net