BDP

BDP'den Suriye açıklaması

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Suriye’de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 600'ün üzerinde sivilin cansız bedenlerinde kurşun ya da darp izinin görülmüyor olmasının, katliamın kimyasal silah ile gerçekleştirildiği ihtimalini güçlendirdiğini bildirdi.BDP’den yapılan yazılı açıklamada, bu

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Suriye’de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 600'ün üzerinde sivilin cansız bedenlerinde kurşun ya da darp izinin görülmüyor olmasının, katliamın kimyasal silah ile gerçekleştirildiği ihtimalini güçlendirdiğini bildirdi.

BDP’den yapılan yazılı açıklamada, bugün kamuoyuna yansıyan Suriye'deki katliam görüntülerinden parti olarak büyük bir üzüntü duyulduğu belirtildi. Açıklamada, "Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 600'ün üzerinde sivilin cansız bedenlerinde kurşun ya da darp izinin görülmüyor olması, katliamın kimyasal silah ile gerçekleştirildiği ihtimalini güçlendirmektedir. Halihazırda Suriye'de bulunan BM silah uzmanları heyetinin bu iddiaları ivedilikle araştırmasını ve sonuçları kamuoyuyla paylaşmasını talep ediyoruz. Bu katliamın sorumlularının derhal açığa çıkartılmasını ve uluslararası divanda yargılanmaları için yetkili tüm uluslararası kurumları sorumluluk almaya davet ediyoruz. BDP olarak Suriye halkının bu kör şiddet sarmalından en kısa zamanda kurtulmasını ve bu insani krizin en kısa sürede sona ermesini temenni ediyoruz." denildi. (ANKARA)

www.evrensel.net