Gümüşsuyu

Gümüşsuyu'nda 'Adalet yürüyüşü'ne müdahale

Gezi Parkı direnişinde yaşamını yitirenler için Antalya'dan "Adalet Yürüyüşü" başlatan grubun Gezi Parkı'na gerçekleştirmek istediği yürüyüşe polis müdahale etti. Müdahale sonucu bir kişi hastaneye kaldırıldı.Gezi Parkı direnişinde yaşamını yitirenler için Antalya'dan "Adalet Y&

Gezi Parkı direnişinde yaşamını yitirenler için Antalya'dan "Adalet Yürüyüşü" başlatan grubun Gezi Parkı'na gerçekleştirmek istediği yürüyüşe polis müdahale etti. Müdahale sonucu bir kişi hastaneye kaldırıldı.

Gezi Parkı direnişinde yaşamını yitirenler için Antalya'dan "Adalet Yürüyüşü" başlatan grubun akşam saatlerinde İstanbul'a vardıktan sonra Beşiktaş İskelesi'nden Gezi Parkı'na gerçekleştirmek istediği yürüyüşe polis Gümüşsuyu'nda müdahale etti. İskelede biraraya gelen gruba BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile Yazar İhsan Eliaçık'ta destek verdi. Gümüşsuyu'na kadar yapılan yürüyüşün ardından polis barikatı ile karşılaşan grup oturma eylemine geçti. Daha sonra çok sayıda çevik kuvvet polisi, gruba biber gazı ve coplarla ile müdahale etti. Müdahale sırasında bir kişi polisin darp etmesi sonucu yaralanarak Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırılırken BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de biber gazından etkilendi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net