Gürkan: AKP Eylül sendromu yaşıyor

Gürkan: AKP Eylül sendromu yaşıyor

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, AKP Hükümeti’nin muhalefetten, demokrasi güçlerinden ve gençlerden korktuğunu bu nedenle Eylül sendromuna yakalandığını belirtti.Selma Gürkan, Dikili’de düzenlenen 11. gençlik yaz kampına katılan yüzlerce gence seslendi. Ortak bir gelecek kurmak için lisele

Selma Gürkan, Dikili’de düzenlenen 11. gençlik yaz kampına katılan yüzlerce gence seslendi. Ortak bir gelecek kurmak için liselerinden, üniversitelerinden, atölyelerinden çıkıp bir araya gelen gençlerin bazı basın organları tarafından hedef alındığına dikkat çeken Gürkan, kampa katılan gençlerin geleceği kurmak için birlikte üretip öğreneceğini söyledi.

HALKLARIN YANINDAYIZ

Mısır halkının ve gençliğinin uğradığı zulme karşı çıktıklarını, gençlerin de Mısır’da zulme uğrayan katledilen Mısır halkı ve gençliğiyle dayanışma içinde olduğunu söyleyen Gürkan “AKP, Mısır’da Sisi’nin yaptığı darbeye karşı. Ancak Mursi’nin de Mısır halkına demokrasi getirmediğini biz biliyoruz” dedi. Mısır halkının yanında olduğumuz gibi yanı başımızda kendi geleceğini kurmak isteyen Rojava’da Kürt halkının yanında olduklarını belirten Gürkan “Ortadoğu’da  egemen güçler burayı yeniden dizayn etmeye çalışıyor. AKP’nin desteklediği çeteci gerici güçler Rojava’nın üstüne bombalar yağdırıyor. Biz tabi ki Rojava’nın yanında yer alacağız. Rojava’nın yanında yer almamız sadece Kürtlerin değil orada yaşayan tüm inanç ve kimliklerden halkların yanında yer almamız anlamına geliyor” dedi. Gezi direnişinin halkın ve gençliğin hangi talepler etrafında birleşebileceğini gösterdiğini belirten Gürkan, sömürü düzeninden rahatsız olanların birleştirme görevlerinin kendilerine düştüğünü söyledi.  Gürkan, AKP’nin demokrasi isteyenlerden, muhalefetten ama en çok da gençlerden korktuğunu belirtti. AKP’nin korktuğunu bu nedenle Eylül sendromuna yakalandığını, statları, taraftarları bile zapturapt altına almaya çalıştığını anlatan Gürkan “Ama artık bu yasaklar tutmuyor. Gençler durmuyor, bu yasaklara statlarda da cevap veriyor. Gençlik AKP gericiliğine boyun eğmeyeceğini gösteriyor.”  (İzmir/EVRENSEL) 

www.evrensel.net