Robinson Crusoe’dan çağrı: Önce öde sonra al

Robinson Crusoe’dan çağrı: Önce öde sonra al

İSTİKLAL Caddesi’nin sayılı kitapçılarından biri olan Robinson Crusoe’dan takipçilerine çağrı var. Kitap evi son dönemlerde Beyoğlu’nda yaratılan ve acımasızca sürdürülen inşaat ortamının olumsuzluklarına karşısında ekonomik sıkıntı yaşamaya başlayınca pek çok kitabevi, sinema salonu ve tiyatro salonları

İSTİKLAL Caddesi’nin sayılı kitapçılarından biri olan Robinson Crusoe’dan takipçilerine çağrı var. Kitap evi son dönemlerde Beyoğlu’nda yaratılan ve acımasızca sürdürülen inşaat ortamının olumsuzluklarına karşısında ekonomik sıkıntı yaşamaya başlayınca pek çok kitabevi, sinema salonu ve tiyatro salonları gibi bir kampanya başlattı. Gelinen noktada baş gösteren nakit sıkıntısını atlatabilmek amacıyla “önce öde sonra al” adıyla bir kitap kampanyası başlattıklarını duyurdu.
“Duvarlar Boyunca Kitap” sözüyle yola çıkılarak Eylül 1994’te gerçekleştirilen Robinson Crusoe 389 projesi, 19 yıl boyunca gerçek ticari ortamda yaşamasına rağmen emeğe dayalı bir vakıf gibi çalıştı.
Robinson Crusoe’dan kampanya için yapılan açıklamada; ‘Belki de “Kültür varlığı nedir?” sorusunun tıpkı Markiz gibi ya da Emek Sineması gibi yitirildiğinde farkına varılacak karşılıklarından biri oldu. Artık sadece ortakların sahipliğiyle açıklanamaz bir kuruma dönüştüBunun için 500 ve 1000 liralık ya da bunların dışında tutarını –50 liradan az olmamak koşuluyla– kart sahibinin kendi belirleyebileceği RobKart’lar hazırlandı. RobKart kullanarak, sadece kitap değil bir kültür varlığının geleceğinin de korumanız altına gireceğini hatırlatmak isteriz.’ denildi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net