19 Ağustos 2013 12:38

'Bu mesele hepimizindir, üniversiteler hepimizindir'

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri, İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş ile Yrd. Doç. Dr. Lyndon Way'in işine hiç bir gerekçe gösterilmeden son verilmesine tepki göstermek amacıyla İzmir Ticaret Odası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok sayıd

'Bu mesele hepimizindir, üniversiteler hepimizindir'

Paylaş

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri, İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş ile Yrd. Doç. Dr. Lyndon Way'in işine hiç bir gerekçe gösterilmeden son verilmesine tepki göstermek amacıyla İzmir Ticaret Odası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada, "Hocama dokunma" pankartı açılarak, "Akademik köleliğe son", "Akademik kıyıma son" dövizleri taşındı. Açıklamayı okuyan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Ali Cem Doğan, üniversitelerin ticarethaneye çevrildiğine dikkat çekerek, "Geçtiğimiz senelerde eşine sıkça rastladığımız, değerli hocalarımızın geçerli sebepler gösterilmeksizin işten çıkarılmaları gibi keyfi uygulamalar özgür ve demokratik üniversite anlayışıyla bağdaşamamaktadır. Bizler bu tablo karşısında sessiz kalmayacağımızı üzerine basa basa tekrar ediyoruz" dedi.

MÜCADELE EDECEĞİMİZİ İLAN EDİYORUZ

Hocalarının yanında olduklarını belirten Doğan, yapılan yanlıştan bir an geri dönülmesini umduklarını ifade etti. Mücadeleyi her alanda ilerleteceklerine vurgu yapan Doğan, "Değerli hocalarımızın nezdinde tüm Türkiye'de yaşanan akademisyen kıyımından ve üniversitelerdeki keyfi işten çıkarılmalardan mağdur olan öğretim elemanları, öğrenciler ve üniversite çalışanlarıyla mücadele edeceğimizi ilan ediyoruz. Bu mesele hepimizindir, üniversiteler hepimizindir" diye belirtti. (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

Krallar ve kekleri

SONRAKİ HABER

'Burhan Sadık Sarılar neden öldü' sorusu TBMM gündeminde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa