Kadın cinayetlerine ‘dur’ de

Kadın cinayetlerine ‘dur’ de

KADIN Cinayetlerini Durduracağız Platformu, süren kadın cinayetlerinin önlemesi için eylem yaptı. Güvenpark’ta bir araya gelen platform üyesi kadınları erkekler de destekledi. Hükümete seslenen kadınlar cinayetlerin önüne geçilmesini istedi.Türkiye’de halen devam eden kadın cinayetlerine dikkat çeken kad

Türkiye’de halen devam eden kadın cinayetlerine dikkat çeken kadınlar, “Kadınları korumak için devlet göreve” pankartı taşıdı. “Yaşam hakkımızı alacağız”, “Kadınlara adalet, katillere müebbet” sloganları atan kadınlar, katillerin gereken cezayı almamasına tepki gösterdi. Katillere verilen cezanın caydırıcı olmadığını ifade eden kadınlar, devletin kendileri koruyamadığını vurguladı.

İki aylık kocası tarafından katledilen Gönül Dilekçi’nin annesi Sultan Dilekçi, “Kızımı öldüren Metin Cihan’a en ağır ceza verilmelidir” diye feryat etti. Kızının katilinin kendisini ‘polis’ diye tanıttığına dikkat çeken anne Dilekçi, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a seslenerek “Artık sesimizi duyun. Her gün kadınlar öldürülüyor, katiller elini kolunu sallayarak geziyor” dedi.
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Ankara Temsilcisi Elif Aydın ise yöneticilere tepkiliydi. Başbakan’ın “Tencere, tava çalan komşunuzu ihbar edin” sözlerine atıfta bulunan Aydın, “Başbakan söylemleriyle toplumu şiddete yöneltiyor” dedi. Polisin kadınları korumadığına da dikkat çeken Aydın, “Polis Taksim’i korumak yerine kadınları korusun” diye konuştu. (AnkaraEVRENSEL)

www.evrensel.net