17 Ağustos 2013 21:00

Pera’da direnişin filmleri

Pera Müzesi film etkinlikleri kapsamında düzenlenen Pera Film, yeni sezona 4 Eylül’de başlayacak. Mekan film gösterimlerini “Silahlara Veda: Sivil Direniş Hikayeleri “ ve “Aklım Nerede? Sinemada Pskiyatri” konularında yapılan yapımlarla açacak.DİRENİŞİN FİLMLERİSivil Direniş Hikayeleri” başlığında seyirci

Pera’da direnişin filmleri

Paylaş

Pera Müzesi film etkinlikleri kapsamında düzenlenen Pera Film, yeni sezona 4 Eylül’de başlayacak. Mekan film gösterimlerini “Silahlara Veda: Sivil Direniş Hikayeleri “ ve “Aklım Nerede? Sinemada Pskiyatri” konularında yapılan yapımlarla açacak.

DİRENİŞİN FİLMLERİ

Sivil Direniş Hikayeleri” başlığında seyirciyle buluşacak yapımlar arasında Ernest Hemingway imzalı Birinci Dünya Savaşı dönemini anlatan  “Silahlara Veda”dan uyarlanan film de yer alıyor.
4-29 Eylül arasında düzenlenecek olan programa seçilen filmlerde 20. ve 21. yüzyıllardan çeşitli toplumsal direniş hikayeleri inceleniyor. Program uzun metraj belgesel filmlerin yanı sıra kısa videolardan oluşan “Parkta Kısa bir Gezinti” başlıklı bir bölümü de kapsıyor.

Aralarında Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya ve İran gibi ülkelerin de bulunduğu farklı belgesellerin tümü insanlar ile ilgili ve toplumun güncel siyasi, sosyal olaylara bakış açılarını beyaz perdeye taşıyor.
Ana programa eşlik eden kısa filmler programı “Parkta Kısa Bir Gezinti” Gezi direnişinin çeşitli kısa belgesel filmleri ve müzik videolarından oluşuyor.

SİNEMADA PSİKİYATRİ

“Aklım Nerede? Sinemada Psikiyatri” başlığı altında gösterilecek yapımlar ise 14-26 Eylül arasında görülebilecek. Program, “The Master”, “Körlük”, “Tek Başına Bir Adam”, “İçinde Yaşadığım Deri”, “Babadan Oğula”, “Masumiyetin İntiharı” ve “Melankoli” olmak üzere yedi filmden oluşuyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kümes için izin mi alalım?

SONRAKİ HABER

2019-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2019 e-YDS) sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa