Keçiören’de direniş parkına saldırı

Keçiören’de direniş parkına saldırı

GEZİ direnişi başladığı günden beri Keçiören halkının tepkisini göstermek için toplandığı Yunus Emre Direniş Parkı, Keçiören Belediyesi tarafından saldırıya uğradı. Belediye çalışanları “Yenileme yapacağız” gerekçesiyle parkta çocukların oynadığı oyuncakları söktü. Park ise şu an oyu

GEZİ direnişi başladığı günden beri Keçiören halkının tepkisini göstermek için toplandığı Yunus Emre Direniş Parkı, Keçiören Belediyesi tarafından saldırıya uğradı. Belediye çalışanları “Yenileme yapacağız” gerekçesiyle parkta çocukların oynadığı oyuncakları söktü. Park ise şu an oyuncaksız ve çocuksuz kalmış durumda.

Direniş sonrasında da forum ve etkinliklerin düzenlendiği parkın ismi Keçiörenliler tarafından Yunus Emre Direniş Parkı olarak değiştirilmişti. Etkinlikleri önlemek için belediyenin ilk önce elektriği kestiğini ifade eden Keçiörenliler, şimdi de çocukların oynadığı aletlerin söküldüğünü bildirdi. Parklarının resmen talan edildiğini vurgulayan Keçiörenliler, uygulanan işlemlerin hepsinin direnişin önünü kesmek için olduğunu ancak buna karşı her gün eylem yapacaklarını duyurdu. (AnkaraEVRENSEL)

www.evrensel.net