Gezi ruhu Dikili’de

Gezi ruhu Dikili’de

İzmir Dikili’de 11’incisi düzenlenen gençlik yaz kampı Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerin katılımıyla başladı. 9 gün sürecek olan kampın ilk gününde gençler çadırlarını kurarak kamp alanına yerleşip, yol yorgunluğunu denize girerek attılar. Gezi direnişinde dillere dolanan şarkıların

Kampa ilk kez katılan gençler kendilerini nasıl bir ortamın beklediğini bilememenin tedirginliğiyle yola çıktıklarını ancak kamp alanında geçirdikleri ilk saatlerde bu tedirginliği attıklarını dile getirdiler. Kampı Gebze’deki akrabalarından duyduğunu belirten Gürkan Binnetoğlu, kampın ilk gününde yalnız kalmaktan çekindiğini ama kampta hiç yalnız kalmadığını söyledi. Kamptaki atölyelerden gazetecilik ve televizyon atölyesinin dikkatini çektiğini anlatan Binnetoğlu, kampın kendisine yeni bakış açısı kazandıracağına inandığını söyledi.

‘GEZİ DİRENİŞİ KAMPA KATILMAMDA ETKİLİ OLDU’

Gezi Parkı direnişinin kampa katılmasında etkili olduğunu ifade eden Candaş Akça, “Adana’dan geldiğim için ilk gün yol yorgunluğu ile sakin geçti. Fakat bundan sonraki günlerim panel, söyleşi ve atölyeler ile daha güzel ve dolu dolu geçecek” dedi. Yazılım atölyesini merak ettiğini belirten Akça, “Hayalimdeki 9 günü burada yaşayacağıma inanıyorum” diye konuştu. İzmir’den kampa katılan Can Özden ise kampta herkesin sıcakkanlı ve dayanışma içinde olduğuna dikkat çekiyor. İstanbul Esenyurt’tan gelen Melisa Kenci ile Özge Aksakal da kampta hem eğlenip hem de öğreneceklerini anlattılar. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net