İsrail gençlere geçit vermedi

İsrail gençlere geçit vermedi

Aralarında, Demokratik İşçi Denekleri Federasyonu (DİDF) Gençlik Merkezi yönetim kurulu üyelerinden Deniz Çimendur’un da bulunduğu ve Fransız Komünist Partisinin gençlik örgütü Genç Komünistler Hareketinin (MJCF) 11 Ağustos Pazar günü İsrail’e gönderdiği 13 kişilik bir delegasyon ırk&cced

Özge Altun

Aralarında, Demokratik İşçi Denekleri Federasyonu (DİDF) Gençlik Merkezi yönetim kurulu üyelerinden Deniz Çimendur’un da bulunduğu ve Fransız Komünist Partisinin gençlik örgütü Genç Komünistler Hareketinin (MJCF) 11 Ağustos Pazar günü İsrail’e gönderdiği 13 kişilik bir delegasyon ırkçı nedenlerle gümrükten geri çevrilerek yurt dışı edildi.

Gençlik delegasyonu Filistin-İsrail çatışmasının sonuçlarını yakından görmek için, barış adına mücadele eden örgütlerle birtakım temaslarda bulunacaklardı. Fakat aralarında DİDF-GENÇLİK temsilcisinin de bulunduğu 3 kişi etnik kökenlerinden ötürü,  İsrail’in Tel Aviv Havaalanında hiçbir açıklama yapılmadan 13 saat sorguya çekildi. Sorgulama esnasında cep telefonları incelenen gençler 4 saat de bir koğuşta tutulduktan sonra ertesi gün ilk uçakla Paris’ e geri gönderildiler. Yurt dışı edilen gençler önümüzdeki günlerde Fransız Dışişleri Bakanı Laurant Fabuis’te İsrail Tel Aviv Havaalanında yaşananlarla ilgili açıklama isteyecekler. (Paris/EVRENSEL)

www.evrensel.net