20 Mayıs 2011 10:04

Portekiz’de kemer sıkmama eylemi

Portekiz’in başkenti Lizbon’da binlerce kişi hükümetin kemer sıkma politikalarını protesto etmek için bir araya geldi.Düzenlenen yürüyüş, ülkenin en büyük sendikası CGTP tarafından organize edilirken, katılımcılar özellikle Avrupa Birliği, IMF ve Avrupa Birliği Merkez Bankasına tepkilerini dile getirdi.

Portekiz’de kemer sıkmama eylemi

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Düzenlenen yürüyüş, ülkenin en büyük sendikası CGTP tarafından organize edilirken, katılımcılar özellikle Avrupa Birliği, IMF ve Avrupa Birliği Merkez Bankasına tepkilerini dile getirdi.

Bir gösterici, “İlk önce biz hayat standartlarımızın kötülüğünü ve aynı zamanda uluslararası finans kurumlarının müdahalesini protesto ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Başka bir protestocu ise, “Burada değişik nesillerin temsilcileri ile Portekiz troykasının desteği ile bize dayatmalarda bulunan uluslararası troykaya karşı toplandık ki bunlar 35 yıldır ülkemizi yönetiyorlar. Biz kendi işçisine güvenen ve onlarla çok şeyler üretebilen bir ülkeyiz” dedi.

Avro Bölgesi ekonomi ve maliye bakanları, geçtiğimiz günlerde Portekiz için hazırlanan 78 milyar avroluk “kurtarma paketine” onay vermişti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Kahn şartlı serbest

SONRAKİ HABER

‘19 Aralık'ta kullanılan kimyasal için başvurduk, raporu bekliyoruz'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa